yoga life
YOGA LIFE CLUB
życie zgodne z zasadami jogi
Gimnastyka mózgu, joga serca

Gimnastyka mózgu, joga serca


Zapraszamy serdecznie na otwarte zajęcia "gimnastyki mózgu' - innowacyjnych zajęć z ćwiczeniami poprawiającymi koncentrację, sprawność umysłową i koordynację ruchową, połączonych z sesją medytacji i relaksacji.

Już od wielu lat wiadomo, że (w przypadku osób praworęcznych) wykonywanie lewą ręką czynności - które zwykle wykonujemy prawą ręką - rozwija mózg. O ile dawniej było to tylko ludowym wierzeniem, obecnie jest już udowodnione naukowo - mózg faktycznie rozwija się (buduje wewnątrz nowe połączenia), kiedy wykonujemy zupełnie nowe zajęcia, lub te same, ale w inny sposób np. lewą ręką. Dlatego właśnie dla zachowania sprawności intelektualnej, poleca się np. osobom starszym, uczenie się zupełnie nowych rzeczy - nowych języków, nowych umiejętności, poznawanie nowych ludzi etc.

Kinezjologia
to alternatywna metoda terapii różnych zaburzeń, takich jak zaburzenia ruchowe, zaburzenia uwagi, trudności w nauce czytania i pisania. Kinezjologia wykorzystuje specjalnie opracowane ćwiczenia fizyczne, do organizowania pracy mózgu i ciała, w celu rozszerzania własnych możliwości. Metoda ta jest szczególnie wykorzystywana w szkołach, aby pomóc uczniom panować nad swoim zachowaniem, poprawić ich koncentrację i zdolność uczenia się.

Ćwiczenia te są ... zaskakujące, niepodobne do żadnych innych ćwiczeń, pozornie proste, ale początkowo trudne do wykonania. Zmuszają mózg do wytężonej pracy - i o to właśnie w nich chodzi! Ćwiczenia te wymagają koncentracji, koordynacji ruchowej, bywają również zabawne. :)

Medytacja
Zajęcia gimnastyki mózgu uzupełnia sesja medytacji i relaksacji. Medytacja to niezwykle korzystna praktyka - praktykowana regularnie poprawia zdrowie i samopoczucie, przynosi wyciszenie i ukojenie dla umysłu, a przede wszystkim pozwala doświadczyć wewnętrznego spokoju i harmonii.

Pomimo tego, że medytacja ma szereg pozytywnych efektów na ciało, a także na mózg, medytacja jest przede wszystkim duchową praktyką, dzięki której możemy doświadczyć wewnętrznej duchowej radości i satysfakcji. Stąd część 'joga dla serca' w nazwie naszych zajęć.

Zajęcia kończy relaksująca wspólna muzyczna medytacji - z gitarą, przyjemnymi melodiami i wspólnym śpiewem medytacyjnych mantr.

Serdecznie zapraszamy!
Wstęp Wolny!


Zajęcia trwają ok. 1.5 godziny, prosimy przyjść w wygodnym ubraniu. Program zajęć i zestaw ćwiczeń jest tak dobrany, aby mogły w nich wziąć udział osoby z każdej grupy wiekowej.
czas:
poniedziałek, 22 kwietnia
godz. 17:00

miejsce:
Klub Jogina, Warszawa
Centrum Społeczne PACA
ul. Paca 40
(Praga Południe, blisko ronda Wiatraczna)

dodatkowe informacje:
zadzwoń lub wyślij sms'a: 733 019 246 (Małgorzata)
(preferowana forma kontaktu SMS, dni robocze w godz. 10-18)
napisz emaila: warszawa@yogalife.pl
lub wyślij swe pytanie korzystając z poniższego formularza:
Facebook
Bądź na bieżąco z zajęciami Yoga Life w Warszawie - dołącz do Klubu Jogina na Facebooku: