yoga life
YOGA LIFE CLUB
ĹĽycie zgodne z zasadami jogi
Przepis na oczyszczający zielony drink

Twoje Zdrowie   »   Przepisy


Przepis na oczyszczający zielony drink

Przepis na pyszny, bardzo zdrowy i odkwaszający organizm koktajl z zieleniny :). Taki napój nie tylko oczyszcza nasz organizm, ale także wspomaga produkcję hemoglobiny. Chlorofil zawarty w zieleninie pomaga komórkom krwi rozprowadzać tlen po całym organizmie.


Koktail taki rozbija też wiązania substancji rakotwórczych z kwasem DNA w wątrobie i innych narządach. I o czym warto pamiętać, zapobiega powstawaniu kamieni wapniowych, które organizm wytwarza w celu neutralizowania kwasów i kierowania ich nadmiaru do wydalenia.

Warzywa, szczególnie te zielone, są niewiarygodnie bogate w składniki odżywcze i zaopatrują nasze ciała we wszystkie potrzebne minerały, witaminy i mikroelementy. Warzywa mają dużą zawartość włókien, które znacznie zmniejszają zatrucie mykotoksynami. Działają jak gąbka, która wchłania kwasy z organizmu. Pracują jak szczotka, oczyszczając jelita!

To jeden z przepisów, ale możecie oczywiści tworzyć swoje własne kompozycje, łącząc zielone liście (sałata, jarmuż, pietruszka, kolendra, kiełki) z owocami takimi jak: ogórek, papryka, banany, owoce jagodowe, awokado itd...

Ogólny przepis jest bardzo prosty:
Do blendera wkładamy składniki widoczne poniżej:

składniki do przepisu na zielony koktail


Z takiej ilości składników wystarczy na 4 duże szklanki koktajlu. Można też dodać 1Ł nierafinowanego syropu z agawy (zależy od upodobań smakowych i tego co aktualnie posiadamy) i 1Ł oleju z pestek dyni lub lnianego.

Trawę orkiszową, jęczmienną lub pszeniczną przy odrobinie wysiłku wyhodujecie sami, lub można też poszukać w sklepach ze zdrową żywnością.