yoga life
YOGA LIFE CLUB
ĹĽycie zgodne z zasadami jogi


Działalność Yoga Life Klubu


Promujemy życie zgodne z zasadami jogi, jogi pojętej w jej oryginalnym filozoficznym znaczeniu - praktyki wskazującej jak prowadzić satysfakcjonujące życie i z sukcesem godzić potrzeby codziennego życia, z naszymi ponadczasowymi celami i kierowaniem się wyższymi wartościami w życiu.

Przede wszystkim uczymy medytacji - praktyki która ma najbardziej korzystny wpływ na życie człowieka. Medytacja skutecznie pomaga w opanowaniu umysłu, podnosi odporność na stres i dostarcza wewnętrznej radości i satysfakcji. Dlatego też krótka sesja medytacji towarzyszy wszystkim naszym zajęciom.

Oczywiście organizujemy zajęcia z hatha-jogą - zarówno na cotygodniowych spotkaniach, jak również w plenerze. Wykorzystując piękną nadmorską i leśną okolicę Koszalina robimy częste weekendowe leśne spacery z jogą, lub wypady z jogą na plażę. Takie kilkugodzinne wypady na łono natury zwykle wypełnione są ćwiczeniami jogi, krótką medytacją, często zakończone są wege ogniskiem.

Promujemy wegetarianizm - najlepszą dietę dla osób z ambicją do prowadzenia życia na wyższym poziomie. Prowadzimy więc częste kursy wege gotowania i publikujemy porady dla początkujących wegetarian.

Na sobotnich spotkaniach Klubu Zdrowia uczymy jak zdrowo żyć i jeść. Omawiamy zasady zdrowego odżywiania, prawidłowego przygotowywania i łączenia pokarmów, odkrywamy tajniki Ayurvedy, dzielimy się praktycznymi poradami ja sprawniej radzić sobie w kuchni.

Od czasu do czasu organizujemy również inspirujące spotkania filozoficzne, na których omawiamy zagadnienia współczesnego życia w świetle starożytnej filozofii jogi. W oparciu o starożytne pisma wedyjskie rozważamy fundamentalne kwestie dotyczące życia, jego celu, wyższych wartości, relacji międzyludzkich itp.

A po godzinach zapraszamy na relaksujące wieczorne spotkania z muzyczną medytacją i wege łakociami. :)

Wszystkie zajęcia są zawsze bezpłatne, ewentualnie - jak np. w przypadku kursów gotowania - organizowane na zasadzie symbolicznej składki na produkty.


Gorąco zachęcamy do korzystania w naszych zajęciach - tutaj znajduje się pełny opis i program zajęć w Koszalinie.