yoga life
YOGA LIFE CLUB
ĹĽycie zgodne z zasadami jogi
Yoga LifeStyle - nowa jakość życia

Yoga Life


Yoga LifeStyle - nowa jakość życia

Czym jest Yoga LifeStyle? Angielski termin, tłumaczony jako styl życia wg zasad jogi, opisywany jest w skrócie jako styl życia, który wskazuje jak w praktyczny sposób pogodzić potrzeby codziennego życia z naszymi ponadczasowymi celami i kierowaniem się wyższymi wartościami w życiu.


Aby od razu usunąć oczywiste błędne skojarzenia, należy wspomnieć na początku czym NIE jest jest YogaLife.
Oczywiście nie chodzi o to, by obsesyjnie ćwiczyć hatha-jogę, chodzić wszędzie w dresie do jogi, obwieszać się indyjską biżuterią i zachowywać się w nawiedzony sposób. :)

Prawdziwa joga, rozumiana w głębszy, filozoficzny sposób, a nie tylko jako zestaw ćwiczeń fizycznych, to kompletny system, który jasno wyjaśnia wiele fundamentalnych życiowych kwestii, podaje praktyczne metody rozwoju osobowości, jak również dostarcza szereg praktycznych wskazówek jak dbać o nasze codzienne życie, tak by nie kolidowało to z naszymi ponadczasowymi potrzebami.

Tak rozumiana joga promuje i zachęca nas m. in. do:
• dbania o ciało i jego zdrowie – nie tylko zachęca, ale daje nam konkretny system ćwiczeń – hatha-jogę - powszechnie uważaną za jedną z najbardziej korzystnych systemów ćwiczeń dla człowieka.
• przejścia na dietę wegetariańską – wskazując, że jest to jedna z najważniejszych i najbardziej korzystnych zmian – niezbędna nie tylko dla zachowania zdrowia, ale nawet stania się lepszym człowiekiem, wrażliwym na cierpienie innych
• a przede wszystkim – zachęca do dodania do naszego codziennego życia medytacji – praktyki dzięki której możemy doświadczyć wewnętrznego spokoju i znaczącą zmniejszyć stres będący wynikiem współczesnego skomplikowanego życia.

Postępując w swoim życiu według takich wskazówek, omijasz szerokim łukiem szereg problemów będących wynikiem współczesnego płytkiego życia, skupionego tylko na osiąganiu doczesnych celów. Dzięki temu, że mądrze dbasz o ciało i jesteś wegetarianinem, nie dotyczy cię większość tzw. chorób cywilizacyjnych jak i chorób, będących wynikiem niedbałego stylu życia. A odczuwając wewnętrzne spokój, harmonię i wypełnienie, nie tylko nie odczuwasz potrzeby by wciąż zabiegać o tymczasowe osiągnięcia i ulotne przyjemności, ale również nie dotyka cię ciemna strona współczesnego życia – depresje, lęki i frustracje, które nieuchronnie towarzyszą życiu opartemu tylko o materialne wartości.

Efektem życie prowadzonego w ten sposób jest stabilne zdrowie, wewnętrzny spokój, a przede wszystkim głębokie poczucie sensu życia i mocna inspiracja do prowadzenia bardziej odpowiedzialnego życia, z poszanowaniem dla siebie i szacunkiem dla innych.

Opisane korzyści są trwałe, daleko idące, dotykają każdą sferę naszego życia, doświadczane są na bieżąco każdego dnia jak i długofalowo, słowem - YogaLife oferuje zupełnie nową, wyższą jakość życia.